Ukupno: 381920

"Hrabri čuvari" OŠ Škurinje Rijeka

Za razliku od nasilja među vršnjacima „licem u lice“, nasilje i govor mržnje na društvenim mrežama imaju snažnije posljedice jer se radi o pisanoj riječi koja ostaje na internetu, a istovremeno je dostupna neograničenom broju djece, brzo se prenosi i  počinitelj može ostati anoniman.

Prepoznajući problematiku nasilja na internetu OŠ Škurinje Rijeka prihvatila je suradnju na projektu Hrabri čuvari osmišljen od strane udruge Hrabri telefon. Projekt se provodi uz potporu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku u svrhu unapređenja sigurnosti djece na društvenim mrežama te smanjenja govora mržnje i nasilja nad i među djecom na internetu. Usmjeren je na prevenciju i djelotvornu zaštitu djece od nasilja na internetu kroz edukaciju i podršku nastavnicima, djeci i roditeljima o sigurnom korištenju interneta, prevenciji i djelotvornoj zaštiti djece od vršnjačkog nasilja na društvenim mrežama.

Osmero učenica i učenika 5. i 6. razreda naše škole sudjelovalo je na četiri radionice pod vodstvom vjeroučiteljice Danijele Host i psihologinje Dunje Jakopanec. Aktivnosti ovih radionica bile su usmjerene na upoznavanje i svladavanje sljedećih tema: navike djece u korištenju interneta i modernih tehnologija, sigurno korištenje interneta i društvenih mreža, prepoznavanje i reagiranje u situacijama elektroničkog nasilja. Učenici su kroz plakate predstavili svoj rad na radionicama. Roditelje se kroz roditeljski sastanak upoznalo sa samim projektom te održalo predavanje na temu Elektroničko nasilje.

objavio: Administrator   datum: 21. 6. 2018.